• @[email protected]
      link
      fedilink
      14 hours ago

      A can of tuna is about a dollar, that’s probably good for 2 sandwiches.

      I think that qualifies as cheap. I mean 1 tuna sandwich probably costs about the same amount as a pack of ramen, and it contains actual food.