The per 100g price makes it seem like the 1kg (bottom) item is cheaper than the 2kg one.

I wonder how many people are baited into getting the more expensive item (by weight).

  • HubertManne
    link
    fedilink
    42 months ago

    always. practicing basic division is also good brain excersise.